Neptunex

Co je Neptunex? Neptunex je poezie, Neptunex je galerie, Neptunex je pohádka, Neptunex je zábava, Neptunex je hra.

Poezie, galerie, hra?

Ano, Neptunex se skládá z výjevů a každý výjev má tří části (kartičky): básničku (povětšinou dětskou), černobílý obrázek a barevný obrázek. Výjevy jsou poskládané do sad, které tvoří příběh (ten už je opravdu dětský). Je možné ho číst, je možné ho prohlížet, dokonce je možné s kartičkami hrát společenskou hru.

Pro jakou věkovou skupinu je Neptunex určen? Těžko říci, záleží na činnosti, černobílé obrázky je schopné dítě vnímat od půl roku, barevné asi od jednoho roku. Bohužel si toto období moc nepamatuji a informace mám jen z doslechu.

A básničky – ty jsou věkové neurčité. S básničkami je to totiž složitější. Do každé se autor pokusil propašovat vtip (nebo alespoň úsměv) ... ale může se stát, že vtip zůstane ukryt, nepochopen a tudíž Neptunex nemá věkové omezení a můžete se k němu vracet i po letech.

Ano, Neptunex vypráví příběh, ale velmi volně. Je na každém z Vás převyprávět si příběh po svém. A můžete ho vyprávět sobě, svým dětem, či vnoučatům.

Někoho potěší básničky, jiného obrázky... a pokud potěší, autoři Neptunexu si oddechnou, oni to totiž nacítí – nezapomínejme, že Neptunex je božská hra.

Kontakt

pan@jarazid.cz